EUROPEAN TEAM GO CHAMPIONSHIP 2010

Leksand, Sweden, 13th-15th August 2010

Results Table

No   Name                Gr Cy Club Pt  W    R1     R2     R3     R4     R5
Netherlands (NL)                    8  15    N2+    SE+    RS=    CZ+    RU
1    Zeijst Rob_van      7d NL Toky     3    22+    18+    5-     14+    10-
2    Kuin Merlijn        6d NL Amvn     3    23+    19+    6-     15+    11-
3    Janssen Frank       6d NL Alme     4    24+    20+    7+     16-    12+
4    Brouwer Peter       5d NL Amst     5    25+    21+    8+     17+    13+
Serbia (RS)                         8  14    CZ+    N2+    NL=    RU=    SE+
5    Mitic Dusan         5d RS NISt     3    14-    22+    1+     10-    18+
6    Mitic Nikola        5d RS NISt     5    15+    23+    2+     11+    19+
7    Manojlovic Lazar    5d RS KGra     4    16+    24+    3-     12+    20+
8    Bojanic Milos       5d RS BGMP     2    17+    25+    4-     13-    ..
9    Krstic Dejan        2d RS BGMP     0    ..     ..     ..     ..     21-
Russia (RU)                         7  13    SE+    CZ=    N2+    RS=    NL=
10    Shikshin Ilja      7d RU 16Kz     5    18+    14+    22+     5+     1+
11    Surin Dmitriy      6d RU 78SP     4    19+    15+    23+     6-     2+
12    Kovaleva Natalia   6d RU 74Ch     2    20+    16-    24+     7-     3-
13    Andrienko Vasilij  5d RU 77Mo     2    21-    17-    25+     8+     4-
26    Viktor Bogdanov    5d RU 10Pt     0    ..     ..     ..     ..     .. 

Czech Republic (CZ)                 5  12    RU-    RU=    SE+    NL-    N2+
14    Hora Jan           6d CZ Prah     3     5+    10-    18+     1-    22+
15    Danek Vladimir     5d CZ Prah     2     6-    11-    19+     2-    23+
16    Kruml Ondrej       4d CZ Brno     4     7-    12+    20+     3+    24+
17    Prokop Jan         4d CZ Rica     3     8-    13+    21+     4-    25+
Sweden (SE)                         2   5    RS-    NL-    CZ-    N2+    RS-
18    Li Martin          5d SE Borl     0    10-     1-    14-    22-     5-
19    Karlsson John      4d SE Stoc     1    11-     2-    15-    23+     6-
20    Almroth Klas       4d SE Gote     1    12-     3-    16-    24+     7-
21    Aakerblom Charlie  4d SE Norr     3    13+     4-    17-    25+     9+
Netherlands 2 (N2)                  0   1    NL-    RS     RU-    SE-    CZ-
22    Pomstra WillemKoen 5d NL Arnh     1     1-     5-    10-    18+    14-
23    Hiddema Herman     4d NL Gron     0     2-     6-    11-    19-    15-
24    Mallon Willem      4d NL Eind     0     3-     7-    12-    20-    16-
25    Goedhart Rene      3d NL Gron     0     4-     8-    13-    21-    17-